Witaj świecie

Jest to mój pierwszy post na blogu. Przedstawię wam w nim podstawowe informacje o sobie i moim psie. Ostrzegam, że będzie naprawdę ciekawie 🙂

Na wstępie…

Mam na imię Karolina mam 25 lat i ponad rok temu adoptowałam psa o imieniu Hera. Jest to około 7 letnia mieszanka bulteriera z amstaffem. Tak i to ona będzie gwiazda tego bloga.

Nad adopcją wraz z partnerem zastanawialiśmy około 3 lata. Decyzja ta nie była łatwa. Wiecie dlaczego? Jak się okazało rzeczywistość znacznie się różniła od tej wyobrażanej. W internetowym poście na, którym pierwszy raz zobaczyliśmy Here był zawarty ogólny opis charakteru, czy zdrowia psa. Tutaj chciała bym wam nakreślić usposobienie jej do świata.

Ogółem Hera jest mocno wycofanym psem względem wszystkich podkreślam wszystkich innych zwierząt. Biorąc ją pod swój dach oboje mieliśmy tego pełną świadomość. Tego, że nie będzie łatwo z nią pracować, ale cierpliwością da się wszystko. O tym jak zaczęłam szkolić własnego psa w jednym z kolejnych postów. Teraz może coś na temat jej zdrowia. Tak jak było napisane w ogłoszeniu Hela miała problemy skórne. Gdy ją zobaczyliśmy po raz pierwszy nie było to bardzo widoczne, ale poza tym miała również pokarm w sutkach i odleżyny. Pierwszy miesiąc spędziliśmy u weterynarzy, ale ze wszystkimi problemami zdrowotnymi sobie poradziliśmy. leczenie skóry naszego psa to temat rzeka, wiec kiedyś poświecę temu osobny wpis aby przedstawić wam moje doświadczenie.

Adopcja psa powinna być zawsze decyzją świadomą i przemyślana. Nie zastanawiajcie się nad tym jeśli planujecie psa zamknąć na podwórko z powodu braku czasu i chęci. Biorąc psa do siebie on zaczyna wam ufać, zaczyna ofiarować wam swoje życie. Pies to zwierze zdarzają mu się pomyłki należy dawać mu szanse na bycie lepszym sobą i to dzięki Tobie on może się taki stać. Aż nadejdzie taki dzień w którym powiesz sobie:

cholera to była najlepsza decyzja ja naprawdę kocham tego psa.

Tego własnie życzę każdemu z was abyście kochali swoje zwierzęta, czy to jest pies czy kot a może papuga. Szanujcie je i kochajcie, bo to one są nam najbardziej oddane.

Do następnego Łapka 🙂 🐾

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *